داوران جایزه معمار ۹۹

سیروس باور
Syrous Bavar

متولد ۱۳۱۳شیراز، دانش‌آموخته معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و دکترای معماری را از دانشکده معماری دانشگاه فلورانس ایتالیا گرفته است. او علاوه بر طراحی خانه‌ها و بناهای متعدد، مدیر گروه آموزشی معماری، مدیر گروه شهرسازی، عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران (۱۳۵۰-۵۸)، عضو شورای داوری طرح‌های جامع شهری در وزارت مسکن و شهرسازی (۱۳۵۰-۵۸)، عضو هیئت مدیره اولین سازمان نظام معماری تهران (۱۳۵۶)،‌ مدیر و طراح طرح جامع شیراز، یزد و شهر صنعتی ساوه بوده و در طرح هویت‌بخشی مدارس ایران (از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور) شرکت داشته است.

رضا حبیب‌زاده
Reza Habibzadeh

متولد ۱۳۵۳، دانش‌آموخته معماری دانشگاه شهید بهشتی است. فعالیت حرفه‌ای را از سال ۱۳۸۰ با تأسیس دفتر متافور آغاز کرد و از سال ۱۳۹۲ تاکنون در دفتر شخصی خود مشغول به کار است. از جمله جوایز او، رتبه اول مسابقه معمار ۱۳۹۸ برای ساختمان مسکونی کناراب، رتبه دوم مسابقه معمار ۱۳۹۵ برای ساختمان مسکونی گوشواره‌ها، برگزیده فستیوال جهانی معماری در بخش مسکونی سال ۲۰۱۰ میلادی برای ساختمان مسکونی باغ ونک است و هم‌چنین پژوهش‌هایى در زمینه سکونت، دیالوگ و معماری، رمان و معماری انجام داده، و در این‌باره مقالاتی نوشته است.

محمد عرب
Mohammad Arab

متولد ۱۳۵۹ در اصفهان، دانش‌آموخته معماری دانشگاه آزاد اصفهان، فعالیت حرفه‌ای را از سال ۱۳۸۱ با دفتر محلی مهندسان مشاور باوند با طرح توسعه اصفهانِ تاریخی آغاز کرد. در سال ۱۳۹۱ به همراه مینا معین‌الدینی دفتر فضا، رویداد، شهر (USE Studio) را تأسیس کرد که در مدت فعالیت حرفه‌ای خود جوایز متعدد ملی و بین‌المللی کسب کرده، از جمله رتبه اول جایزه معمار بخش مسکونی تک‌واحدی (۱۳۹۷)، رتبه اول جایزه معمار بخش مسکونی آپارتمانی (۱۳۹۶)، رتبه اول جایزه معمار بخش بازسازی (۱۳۹۵)، رتبه دوم جایزه معماری آسیا (۱۳۹۶)، طرح تقدیرشده پروژه سالِ جایزه معمار خاورمیانه (۲۰۱۳)، رتبه دوم مسابقه طراحی نما مجتمع تجاری و اداری شهر رؤیاها (۱۳۹۲)، رتبه دوم جایزه طراحی و معماری نما (۱۳۹۱) و رتبه اول طراحی سردر دانشگاه اصفهان (۱۳۸۷) و… .

کامبیز مشتاق گوهری
Kambiz Moshtagh Gohari

متولد ۱۳۵۲، دانش‌آموخته معماری دانشگاه شهید بهشتی است. در دوران تحصیل هم‌زمان در رشته‌های نقاشی، سرامیک و مجسمه‌سازی نیز فعالیت داشته و ۲۴ نمایشگاه انفرادی و جمعی در گالری‌های تهران، و موزه هنرهای معاصر برگزار کرده است. دکترای معماری را از دانشگاه پاریس ۱۲، دکترای آمایش سرزمین را از دانشگاه پاریس ۸ و انستیتو ژئوپلتیک فرانسه گرفته است. او مؤسس و مدیر مسئول مجله کاو بوده و بیش از ۴۰ مقاله در زمینه‌های مختلف معماری، آمایش سرزمین و ژئوپلتیک شهری در نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسانده است. او عضو هیئت علمی دانشگاه است و مسئولیت‌های اجرایی متعددی را در حوزه میراث فرهنگی و طراحی کالبدی بر عهده داشته است. در سال ۱۳۹۷ برگزیده نخست جایزه معمار در گروه بازسازی شده است.

نشید نبیان
Nashid Nabian

نشید نبیان متولد ۱۳۵۵، دانش‌آموخته معماری دانشگاه شهید بهشتی، کارشناسی ارشد شهرسازی از دانشگاه تورنتو، دکترای طراحی از دانشگاه هاروارد، و فوق دکترای شهرهای هوشمند از دانشگاه MIT است و سابقه تدریس و پژوهش در دانشگاه تورنتو، دانشگاه MIT، دانشگاه نورث ایسترن و دانشگاه هاروارد را در کارنامه خود دارد. همراه با رامبد ایلخانی شریکِ مؤسس گروه طراحی شیفت یا مهندسان مشاور تغییر روند طرح است که در مدت فعالیت حرفه‌ای جوایز متعدد ملی و بین‌المللی از جمله جایزه معمار را کسب کرده‌اند. از نشید نبیان مقالات متعددی در زمینه معماری و شهرسازی، شهرهای هوشمند و معماری تعاملی به فارسی و انگلیسی در نشریات ملی و بین‌المللی چاپ شده‌اند و در اردیبهشت ۱۳۹۵، مرکز نوآوری‌های شهری تهران را به عنوان شاخه پژوهش طراحی-محور گروه طراحی شیفت با تمرکز بر نوآوری‌های فضامند و شهریت هوشمند ایرانی تأسیس کرد.

این نوشته در عمومی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها بسته هستند.