داوران

حسین شیخ زینالدین
کارشناس ارشد معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، فعالیت حرفه‌ای‌اش را به‌عنوان مهندس مشاور از سال ۱۳۵۳ آغاز کرده است. از ۱۳۶۱ در هیئت مدیره مهندسان مشاور باوند عضویت داشته و اکنون مدیرعامل باوند است. او در طراحی و مدیریت پروژه‌های گوناگون مشارکت داشته و در سال‌های ۷۱-۱۳۸۷ در حدود ۱۲ شورای علمی و تخصصی معماری و شهرسازی عضویت داشته و همچنین داور ۹ مسابقه بوده است.
تدریس در رشته معماری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، علم و صنعت و دانشگاه آزاد اسلا‌می ازجمله فعالیت‌های آموزشی اوست. از او مقالا‌ت متعددی در نشریات تخصصی معماری منتشر شده و همچنین عضو هیئت تحریریه برخی از مجلا‌ت معماری و شهرسازی بوده است. حسین شیخ‌زین‌الدین نشان معماری ایران (استاد پیرنیا) را دریافت کرده و ازجمله معماران برگزیده سال ۱۳۷۹ بوده است

جی ونژن
Zhi Wenjun
متولد ۱۹۶۲ در چین، دانش‌آموخته کارشناسی معماری، و کارشناسی ارشد تاریخ و نظریه معماری دانشگاه تونگجی(Tongji) شانگهای است. او استاد دانشکده معماری و برنامه‌ریزی شهری، و سردبیر مجله (دوماهنامه) Time + Architecture این دانشگاه، یکی از پرنفوذترین مجلات دانشگاهی چین در زمینه معماری است، درضمن معاونت کمیته رسانه و ارتباطات انجمن معماری چین را به عهده دارد.
جی ونژن بیش از ۵۰ مقاله علمی منتشر کرده و در نگارش ۱۱ کتاب درباره معماری مشارکت داشته است. او در همایش‌های متعدد بین‌المللی سخنرانی کرده، و در دانشگاه‌های مختلف اروپا و امریکا‏، ازجمله پرینستون، استاد مهمان بوده است.
زمینه‌های تخصصی پژوهش او دربرگیرنده نقد معماری، معماری معاصر چین، و روش پژوهش و نگارش در معماری است.

رضا دانشمیر
متولد ۱۳۴۳، معمار و مؤسس شرکت حرکت سیال به همراه کاترین اسپریدونف است. در دوران تحصیل هم‌زمان در رشته‌های نقاشی و موسیقی نیز فعالیت داشته و برگزاری ۸ نمایشگاه نقاشی انفرادی و گروهی در  موزه‌ها و گالری‌های تهران، همچون فرهنگسرای نیاوران، گالری سیحون، گالری آریا، شماره ۱۳ خیابان ونک، بینال اول نقاشی ایران و …حاصل کار او در آن دوره است. در سال ۱۳۷۹، با پروژه گالری آو که بازسازی استخری متروک و تبدیل آن به یک گالری مبلمان و آثار هنری بود، فعالیت حرفه‌ای معماری خود را آغاز کرد. او بیش از ۵۰ پروژه معماری با تمرکز بر پروژه‌های فرهنگی، ازجمله پردیس سینمایی پارک ملت و مسجد ولیعصر طراحی کرده و جوایز معتبر داخلی و خارجی ازجمله رتبه اول جایزه معماری خاورمیانه در بخش ساختمان‌های اداری و تجاری برای پروژه ساختمان اداری گلفام در سال ۲۰۱۴، جایزه جهانی  (World Quality Commitment) WQCدر بخش جوایز طلایی در سال ۲۰۱۲، و فینالیست در بخش پروژه‌های فرهنگی جهان در مسابقه World Architecture Festival) WAF) در سال ۲۰۰۹  و رتبه اول جایزه معمار در سال ۱۳۸۷ برای پروژه پردیس سینمایی پارک ملت ازجمله دستاوردهای اوست. ۱۰ سال تدریس معماری در دانشکده‌های مختلف، ارائه مقالات و سخنرانی‌های متعدد نیز از دیگر فعالیت‌های او در سال‌های اخیر است.

علی کرمانیان
متولد ۱۳۴۴ و دانش‌آموخته دانشگاه Bartlett لندن، پس از یک سال کار در انگلستان با فیلیپ پرایس از سال  ۱۳۷۰ با تأسیس دفتر معماری کرمانیان و همکاران در حوزه معماری فعالیت دارد. بسیاری از آثار این دفتر در مجلات مختلف معماری منتشر شده و مورد بحث قرار گرفته‌اند و برخی نیز جوایزی دریافت کرده‌اند.  او همچنین سمت‌هایی چون عضو هیئت علمی و مدیریت گروه معماری دانشگاه آزاد تهران مرکز، نماینده بنیاد آقاخان، عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران، نماینده دانشکده تحصصی IAAC بارسلون، عضو هیئت مؤسس و مدیرعامل مؤسسه تهران را در کارنامه خود دارد. تألیف مقالات متعدد و کتاب معماری فراتر از معماری، همکاری در برگزاری مسابقات و حضور در هیئت‌های داوری، جلسات و سمینارها و نیز برگزاری جلسات ماهانه نقد معماری از دیگر فعالیت‌های اوست.

رامبد ایلخانی
متولد ۱۳۵۱، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته معماری از دانشگاه شهید بهشتی است و سابقه تدریس در دانشکده هنر و معماری واحد تهران مرکز و جنوب را دارد. ۱۰ سال شریک مؤسس گروه طراحی ارش سابق بوده و در حال حاضر، شریک مؤسس گروه طراحی شیفت است. در اردیبهشت ۱۳۹۵ به همراه نشید نبیان مرکز نوآوری‌های شهری تهرانTUIC را به‌عنوان مرکز شکل‌گیری در حوزه معماری و شهرسازی و شاخه تجربی گروه طراحی شیفت تأسیس کرد. هدف این مرکز تربیت و پرورش نسل بعدی معماران پژوهش‌محور حرفه‌ای است. او در مدت فعالیت حرفه‌ای خود جوایز متعدد ملی و بین‌المللی کسب کرده، ازجمله مقام اول جایزه معمار ۸۵، مقام سوم جایزه معمار ۸۶، مقام دوم جایزه معمار ۸۷، مقام دوم و سوم جایزه معمار ۹۳ و مقام اول و دوم جایزه معمار ۹۵، راهیابی به فهرست منتخبان جایزه آقاخان در سال۲۰۱۰ و راهیابی به فهرست منتخبان فستیوال جهانی معماری WAF در سال ۲۰۱۱.

این نوشته در عمومی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها بسته هستند.