داوران

مهرداد ایروانیان
Mehrdad Iravanian

متولد ۱۳۳۶، معمار، مجسمه‌ساز و نقاش، فارغ‌التحصیل رشته معماری از دانشگاه یو اس ال آمریکا، در زمینه طراحی ساختمان‌، منظره‌نگاری و ساخت فعال است، از جمله پروژه‌های معماری او می‌توان به پارک باغ بلند، منظره شهری دروازه قرآن، ساختمان اداره گاز استان فارس، خانه‌های مسکونی ۱۸- ۱، ساختمان اتاق بازرگانی، موزه‌ تاروپود و مجموعه رستوران هفت‌خوان و مجموعه سرزمین سبز اشاره کرد.
در سال ۲۰۰۲ جایزه معماری ماربل (MAA) را برای طراحی منظر دروازه قرآن (ورودی شمالی شیراز) گرفت. همچنین در چهار دوره کاندید دریافت جایزه آقاخان بوده است. او با دانشگاه آزاد از سال ۷۴ و دانشکده حافظ با تدریس دروس معماری معاصر و تاریخ معماری همکاری دارد.

رضا علی آبادی
Reza Aliabadi

دانشآموخته معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۱۹۹۹، سال ۲۰۰۶ تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه مکگیل به پایان رساند و پس از کسب مجوز کار حرفهای، در سال ۲۰۱۰ دفتر معماری RZLBD را در تورنتو تأسیس کرد، دامنه کار دفتر از طراحی ساختمانها تا اشیا، برگزاری چیدمان و نمایشگاه، و انتشار مجلهای با عنوان rzlbdPOST را در برمیگیرد.
برای شناخت کیفیت شاخص کارهای این استودیو در مقیاس‌های مختلف، میتوان به جوایز متعددی که کسب کرده اشاره کرد، از جمله جایزه بینالمللی معماری امریکا ۲۰۱۷ و دو جایزه از انجمن معماران اونتاریو. کارهای این دفتر در عرصه‌های داخلی و جهانی نیز به نمایش گذاشته شده و در بیش از ۷۰ نشریه به چاپ رسیدهاند. علی‌آبادی به پژوهش در زمینههایی مثل معماری میکرو، ایدههای خانهسازی برای آینده و دیگر ابعاد شهرسازی همچون تراکم علاقمند است. انتشارات انگلیسی Artifice اخیراً تک‌نگاری کارهای او را که مروری بر کارهای هفت سال گذشته اوست، منتشر کرده است.

زدِنیک فرانِک
Zdeněk Fránek

متولد سال ۱۹۶۱ در بوسکویچ، جمهوری چک، دانش‌آموخته رشته معماری از دانشکده معماری دانشگاه فنی برنو، در سال ۱۹۸۹ دفتر معماری فرانِک را تأسیس کرد. او علاوه بر تدریس در چندین دانشکده معماری، سال ۲۰۱۲ رئیس دانشکده معماری دانشگاه فنی لیبرِک بوده است. کارهای او در نمایشگاه‌های متعددی به نمایش گذاشته شدهاند، از جمله خانه هنر برنو، گالری سی‌سی‌سی پکن، و چند شهر دیگر جمهوری چک. در حال حاضر، علاوه بر طراحی و تدریس در دانشگاه، مقالاتی در جمهوری چک و کشورهای دیگر منتشر میکند. او سخنرانیهایی نیز در شهرهای دیگر از جمله دهلی نو، گِنت، و سانتیاگوی شیلی داشته است.

محمدرضا قدوسی
Mohamadreza Ghodousi

متولد سال ۱۳۵۵، دانش‌آموخته دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی است. دارای سابقه کار در ایران، کانادا و عراق است و در طرحهای جامع مسئول بوده است. او که از مؤسسان استودیو زاو در سال ۱۳۸۵ است، اکنون با همکاران، دیدگاه «مدیریت مصرف منابع برای داشتن فضای زندگی بهتر» را پیش میبرند. «زاو» تاکنون چندین جایزه ملی و بین‌المللی کسب کرده است، از جمله منتخب روزنامه نیویورک تایمز سال ۲۰۰۹، منتخب جایزه فریتز هوگر ۲۰۱۷ و جایزه معمار. از قدوسی مقالات متعددی در مجلات ایرانی و خارجی چاپ شده است.

شامیل محمدزاده
Shamil Mohammadzadeh

متولد ۱۳۲۴، دانش‌آموخته معماری از دانشگاه شهید بهشتی، فعالیت حرفه‌اى را از سال ۱۳۴۶ با همکارى با وزارت مسکن و شهرسازى، مهندسان مشاور نقش جهان، مهندسان مشاور گنو، مهندسان مشاور بن‌سار، علاوه بر دفتر شخصى‌اش، آغاز کرد.
استادیوم ۵۰ هزار نفرى یادگار امام تبریز (برنده رتبه اول استادیوم سبز از سوىِ AFC)، سالن چندمنظوره بانوان تبریز و استادیوم ۷۵ هزار نفرى نقش جهان اصفهان، محصول همکارى او به عنوان طراح ارشد با مهندسان مشاور آرتک تا امروز است. در طراحی مسابقه پدیده کیش با مهندسان مشاور شیردل و همکاران (برنده رتبه اول) مسابقه مرکز فرهنگى سمرقند ازبکستان، طراحى باغ موزه حصار کاخ سعدآباد، هتل ۴۰۰ اتاقى صنایع و معادن و ساختمان کنترل مرکزى کارخانه سیمان بوشهر همکاری داشته است.
ساختمان ادارى آقاى مغزی (رتبه پنجم جایزه معمار سال ۸۰)، ساختمان تحقیقاتى فرا افرند در پارک فن‌آورى پردیس (رتبه اول جایزه ساختمان‌هاى تحقیقاتى سال ۸۲)، محصول نگاه شخصى اوست.
او سابقه ۱۰ سال تدریس در دانشگاه آزاد و داوری در مسابقات معمارى از جمله جایزه معمار و جایزه معمارى داخلى ۹۵ را دارد.

این نوشته در عمومی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها بسته هستند.