مراسم( معمار ۸۱ )

جایزه معمار ۸۱ به طرحهای معماری منتخب اهدا شد

مراسم اهدای جایزه بزرگ معمار ۸۱ جمعه ۲۷ دی ماه در تالار دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار شد.
در این مراسم که ۴۰۰ تن از مقامات و معماران کشور حضور داشتند، ابتدا خانم سهیلا بسکی، مدیر اجرایی موسسه معمار نشر ضمن خوش آمدگویی و معرفی ۲۰ طرح منتخب، توضیحاتی در خصوص نحوه برگزاری مسابقه و مراحل انتخاب ۵ طرح برگزیده از بین طرحهای منتخب ارائه کرد.
سپس آقای سید رضا هاشمی مدیر عامل موسسه معمار نشر در سخنرانی خود با اشار ه به ضرورت مستندسازی تحولات معماری برای ایجاد راهبردها و خط مشی ها در این زمینه، بر انجام تحقیقات مختلف برای مدون کردن روند شکل گیری معماری مدرن تاکید کرد.
در ادامه مهندس مهرداد یوسفی، مدیر عامل شرکت سوپرپایپ، سخنانی درباره اهداف، فعالیتها و توانمندیهای این شرکت در زمینه تولید و ارائه سیستمهای نوین تاسیساتی ایراد کرد.
همچنین مهندس میرمیران سخنگوی هیات داوران جایزه بزرگ معمار ضمن تقدیر از برگزاری این مراسم، ایجاد زمینه‌های لازم برای اعتلای معماری کشور را مورد تاکید قرارداد و با قرائت بیانیه هیات داوران ۵ طرح برگزیده را معرفی کرد.
یادآور می‌شود رتبه اول این مسابقه، نشان معمار۸۱، لوح تقدیر و صد میلیون ریال دریافت کرد و به رتبه‎های دوم تا پنجم لوح تقدیر اهدا شد.
همچنین جایزه ویژه سوپرپایپ برای طرح موفق در زمینه استفاده از سیستم گرمایش کفی به سازمان میراث فرهنگی اهدا شد.
استفاده از سیستم گرمایش کفی علاوه بر صرفه‎جویی در مصرف انرژی به دلیل عدم نیاز به تعمیر و نگهداری و آسیب نرساندن به بافت قدیمی ، نقش مهمی در حفظ هویت سنتی بناها دارد.

شایان ذکر است موسسه معمار نشر برای تشکر از حمایت شرکت سوپرپایپ از برگزاری جایزه بزرگ معمار به مهندس مهرداد یوسفی لوح تقدیری اهدا کرد.

دیدگاه‌ها بسته هستند.