کمیته‌ی داوران ( معمار ۸۳ )

محسن میر حیدر (دبیر علمی جایزه)
محسن میر حیدر (دبیر علمی جایزه)
محسن میرحیدر دارای درجه فوق لیسانس معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران (۱۳۴۳)، درجهM.p.H در برنامه‌ریزی و طراحی شهری از موسسه معماری لندن ( ۱۹۷۱ A.A) و دارای سابقه همکاری در سمتهای طراح معماری، مسئول پروژه و قائم مقام مدیرعامل در مهندسین مشاور امیرنصرت مفتح، یوسف شریعت‌زاده و همکاران و مهندسین مشاور بنیان ( از ۱۳۳۸ تا ۱۳۶۰) و در سمت مدیرعامل در مهندسان مشاور پیرراز ( از سال ۱۳۶۲ به بعد) است.


نادر تهرانی
نادر تهرانی
نادر تهرانی، ایرانی تبار و مقیم آمریکاست. لیسانس معماری خود را از دانشگاه رودآیلند Rhode Island در سال ۱۹۸۶ و فوق لیسانس معماری و شهرسازی را از دانشگاه هاروارد در سال ۱۹۹۱ گرفته است . او همچنین یک دوره تحقیقاتی را در مورد تاریخ تئوری در دانشگاه AA گذرانده است.
نادر تهرانی به همراهMonica Ponce de Leon دفترOffice dA را تاسیس کرده که علاوه بر طراحی معماری در زمینه طراحی شهری و طراحی مبلمان هم فعالیت می‌کند.
دفترdA در مسابقات بین‌المللی متعددی رتبه‌های بالا به دست آورده است . از جمله در مسابقه توسعه طراحی موزه رز در سال ۲۰۰۴ ، در مسابقه طراحی سکونتگاه طبیعی در شیلی(Elemental Housing) و همچنین مرکز آموزشی برای ارتباط نسلها ( Intergenerational Learning Center)رتبه اول را کسب کرده است . دفتر معماری dA در سال ۲۰۰۲ برنده جایزه معماری آکادمی هنر و ادبیات آمریکا شد. مقالات زیادی در مورد کارهای نادر تهرانی و دفتر او در نشریات بین‌المللی به چاپ رسیده و همچنین کارهای دفتر او بارها در دانشگاه‌های معتبر از قبیل پرینستون و هاروارد به نمایش درآمده‌اند.
در حال حاضر نادر تهرانی به عنوان استاد دانشکده معماری دانشگاه هاروارد به تدریس هم اشتغال دارد.


فرامرز شریفی
فرامرز شریفی
فرامرز شریفی متولد سال ۱۳۱۵، در سال ۱۳۴۲ با درجه عالی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۷۲ در دفاتر مهندسی مشاور و از سال ۱۳۷۲ در دفتر شخصی خود به کار مشغول بوده است.
فرامرز شریفی در سال ۷۹ به دریافت نشان پیرنیا و لوح قدردانی و سپاس از جشن شصتمین سال تاسیس دانشکده هنرهای زیبا و در سال ۸۱ به رتبه پنجم جایزه بزرگ معمار ۸۱ نایل آمده است . او از سال ۷۹ تا ۸۱ نیز عضو کمیته معماری ( حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران) بوده است.


هما فرجادی
هما فرجادی
هما فرجادی در سال ۱۹۷۷ از دانشکده معماری دانشگاه تهران با رتبه عالی فارغ‌التحصیل شده و در سال ۱۹۷۹ نیز دوره معماری در دانشکده AA را به پایان رسانده است. او در سال ۱۹۸۱ در ادامه تحصیلات خود یک دوره تحقیقاتی را هم در رشته تاریخ معماری در دانشکده هنر دانشگاه اسکس گذرانده است.
هما فرجادی در طول فعالیت حرفه‌ای خود مدیر دفتر معماری فرجادی_ مصطفوی ( تا سال ۱۹۹۴) بوده و پس از آن به عنوان مدیر دفتر شخصی خود به نام فرجادی به کار طراحی پرداخته است . برخی از طرحها و کارهای ساخته شده او در مسابقات بین‌المللی به رتبه‌های بالا دست یافته‌اند. از جمله در سال ۱۹۹۷ جایزه اول را برای سالن تئاترHackney Empire در لندن به دست آورده و همچنین در مسابقه طراحی یک مرکز تفریحی _ اداری، سکونتگاهی در لندن به نامHornsy Road Tower Theatre development مقام اول را در سال ۲۰۰۱ کسب کرده است. در مسابقه ایستگاه قطار آلیشان Alishan mountain train station در تایوان ( ۲۰۰۳) جزو سه فینالیست و در مسابقه طراحی میدان شهری کی‌لانگKeeling urban plaza در تایوان ( ۲۰۰۴) نیز مقام دوم را به دست آورده است . از جمله طرحهای ساخته شده او فروشگاه لویی ولیتون Louis Vuittonدر توکیو در سال ۲۰۰۳ است که در مجلات معماری معروف بازتاب خوبی داشته است. طراحیهای دیگر او هم در بسیاری از مجلات معروف جهان معرفی شده‌اند.
هما فرجادی علاوه بر طراحی در چند دانشگاه معتبر از جمله ییل، هاروارد، کلمبیا و AA به عنوان مدرس فعالیت کرده و از سال ۲۰۰۱ تا به امروز استاد راه‌ دور دانشگاه پنسیلوانیاست . او همچنین از سال ۱۹۹۳ عضو رسمی فروم بین‌المللی RIBA است و به عنوان ممتحن رسمیRIBA ، مسئولیت بررسی و داوری پروژه‌ها را در دانشگاههای متعدد جهان برعهده داشته است.
در سال ۱۹۹۴ مجله معماری پرینستون مروری بر کارهای هما فرجادی را با عنوان فضای با تاخیر به چاپ رسانده و از جمله کارهای انتشاراتی او نیز کتابی به نام منطق عینی؛ مد و معماری(logique visuelle: Fashion and atchitecture) در سال ۲۰۰۲ به چاپ رسیده است.
دفتر معماری فرجادی تنها دفتری بوده که از انگلیس برای شرکت در نمایشگاه خانه‌های قرن بیستم در موزه هنرهای مدرن نیویورک انتخاب شده و توسط MOMA در کاتالوگ خانه های غیرخصوصی به چاپ رسیده است.


شهاب کاتوزیان
شهاب کاتوزیان
شهاب کاتوزیان متولد سال ۱۳۲۳، در سال ۱۹۷۰ در رشته معماری و در سال ۱۹۸۳ در رشته شهرسازی از دانشگاه رم فارغ التحصیل شد.
او در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران (۱۳۵۰-۱۳۵۷) و دانشکده معماری دانشگاه رم (۱۹۸۵-۱۹۹۰) تدریس کرده است. همچنین در سالهای ۱۳۵۰-۱۳۵۷ طرح و اجرای تعدادی بنای خصوصی و عمومی در شهرهای مختلف را به عهده داشته است.
او از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۵ عضوگروه طراحی طرح جامع یزد و از ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۳ عضو گروه طراحی و نظارت بناهای خصوصی و عمومی در شهرهای مختلف ایتالیا بوده است. کاتوزیان در سال ۱۳۵۵، برنده جایزه اول مسابقه طرح بنای مرکزی شرکت سهامی بیمه ایران شد و هم‌اکنون در حال تدوین تئوری به منظور دستیابی به روشهای جدید شهرسازی در ایران است.


حشمت‌الله منصف
حشمت الله منصف
حشمت اله منصف متولد سال ۱۳۰۴ فارغ التحصیل رشته الکترومکانیک از دانشکده فنی تهران (۱۳۲۷-۱۳۲۸) است. او در شرکت جنرال مکانیک، وزارت مسکن و شهرسازی، مشاور کوانتا، خانه سازی ایران و مشاور پیراز در زمینه طراحی و اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان به خصوص بناهای درمانی، مشغول به کار بوده و هم اکنون در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در زمینه تدوین راهنمای طراحی تاسیسات مکانیکی بناهای درمانی، در وزارت مسکن و شهرسازی، در زمینه مباحث ۱۴ و ۱۶ از مقررات ملی ساختمان و در مشاور پیرراز در زمینه طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمانها کار می‌کند.
او در تهیه، تالیف یا ترجمه برخی از مدارک، به تنهایی یا با همراهی تیمهای کارشناسی از جمله نشریه ۱۲۸(۳ جلد)، مشخصات فنی عمومی تاسیسات مکانیکی، نشریه ۲۷۱(۱ جلد)، شرایط طراحی تاسیسات شهرهای کشور، نشریه ۱۳۸(۴ جلد)، مهندسی نگهداری ساختمان و تاسیسات، نشریه ۱۷۲(۱ جلد، ترجمه)، عملکرد ، نگهداری و بهینه سازی، مبحث ۱۴(۱ جلد)، مقررات ملی ساختمان، مبحث ۱۶(۱ جلد)، مقررات ملی ساختمان، روشهای آزمایشگاهی تست بادزن (۱ جلد، ترجمه)، نگهداری و تعمیر تجهیزات بیمارستانی (۱ جلد، ترجمه) مشارکت داشته و همچنین تدوین کتابهای راهنمای طراحی بخشهای بیمارستان در زمینه‌های آشپزخانه استریل، رخت شویی و گازهای طبیعی را در ۴ جلد انجام داده است.

دیدگاه‌ها بسته هستند.