کمیته‌ی داوری( معمار ۸۲ )

فومیهیکو ماکی
فومیهیکو ماکی
Fumihiko Maki متولد ۱۹۲۸ در توکیو، در سال ۱۹۵۲ از دانشگاه توکیو در رشته معماری فارغ‎التحصیل شد و سپس تحصیلات خود را در Granbrook Academy Of Art و Harvard Graduate School of Design ادامه داد. در نیمه سالهای پنجاه فعالیت و طراحی را در دفتر SOM در نیویورک و سپس با Sert Jackson and Associates در کمبریج ( ماساچوست ) آغاز کرد . در سال ۱۹۶۵دفتر خود را، تحت عنوان Maki and Associates ، در توکیو احداث کرد. از کارهای مهم او می‎توان به آثار زیر اشاره کرد:

  • ورزشگاه عمومی در Kanagawa و Fujisawa سال ۱۹۸۴
  • موزه ملی هنر مدرن Sakyo-Ku در Kyoto سال ۱۹۸۶
  • سالن همایش ژاپن Makuhari Messe در Chiba سال ۱۹۸۹
  • ورزشگاه متروپولتین در Shibuya در توکیو ۱۹۹۰
  • مرکز هنری Yerba Buena در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا ۱۹۹۳

از پروژه‎های جدید او می‎توان به Crematorium (محل سوزاندن مردگان ) Kaze- No -Oka در ژاپن و فاز ۲ پروژه عظیم Makuhari Mesle اشاره کرد.
ماکی برنده جوایز بسیار محلی و بین‎المللی از جمله جایزه معروف پرایتزکر (در ۱۹۹۳ ) است .


مهندس محسن مصطفوی
مهندس محسن مصطفوی
محسن مصطفوی از سال ۱۹۹۵ رئیس مدرسه معماری AA در لندن (Architectural Association School Of Architecture in London) است. او مدرک معماری خود را از مدرسهAA گرفته و پس از آن تحصیلات و تحقیقات خود را در دوره‎های بالاتر در دانشگاه اسکس و کمبریج گذارنده است .RIBA مصطفوی از اعضای RIBA (Royal Institute of British Architects) و هیئت صدور مجوز معماری در بریتانیا (Architects` Registration Board of the United Kingdom) است .
وی قبلا مدیر برنامه ۱ معماری در دانشکده معماری هاروارد بوده و در دانشگاه پنسیلوانیا ، کمبریج و آکادمی هنرهای زیبای فرانکفورت نیز تدریس کرده است .
پروژه‎های معماری و تحقیقات او در بسیاری از مجلات معماری از جمله : Architectural Review AA files , Arquitectura , Bauwelt, Casabella, Centre and Daidalos منتشر شده است .
محسن مصطفوی نویسنده همکار کتابهایArchitecture and Continuity در سال ۱۹۸۳ ، Delayed Space در سال ۱۹۹۴ با همکاری هما فرجادی و On Weathering در سال ۱۹۹۳ با همکاری David Leatherbarrow بوده که آخرین آنها جایزه The American Institute of Architects` Commendation را در زمینه تئوری معماری برده است .
آخرین کارهای او عبارتند از :
Approximations ( AA/MIT , 2002 ), Surface Architecture ( with David Leatherbarrow , MIT , 2002), Logique Visuelle ( Idea Books , 2003 ), Landscape Urbanism: A Manual for the Machinic Landscape.
و کتاب Structure as Space او در اواخر سال جاری منتشر خواهند شد.


مهندس مهدی علیزاده
مهندس مهدی علیزاده
دارای‌ ۴۵ سال‌ سابقه‌ کار حرفه‌ای‌
طراح‌ پرسابقه‌ پروژه‌های‌ بدیع‌ مسکونی‌ و پروژه‌های‌ بزرگ‌ اداری‌ و صنعتی‌


دکتر کامران افشار نادری
دکتر کامران افشار نادری
کامران افشار نادری متولد ۱۳۳۸، فارغ‎التحصیل از ایتالیا، از سال ۱۹۸۶ به فعالیتهای پژوهشی و حرفه‎ای در ایتالیا و سپس در ایران ، اشتغال داشته است . او عضو نظام مهندسی تهران. جنوا (ایتالیا)، جامعه معماران ایران و از موسسان موسسه معمار نشر و مجلات معمار و شهر است .
افشار نادری از سال ۱۳۷۲ به مدت ۷ سال در دانشگاه آزاد تدریس کرده و به مدت ۳ سال نیز سمینارهای آزاد متدولوژی طراحی معماری را برگزار کرده است.
او تاکنون کتابهای نهادهای عمومی در شهرهای اسلامی ( به زبان ایتالیایی با همکاری علی ناصر اسلامی ) و معماری ایران ( با همکاری نصرالله کسرائیان ) و حدود ۸۰ مقاله در زمینه‎های نقد و تئوری معماری منتشر کرده است . مقالات و نظریات او در آمریکا ، انگلستان، سوییس ، ایتالیا و ایران انتشار یافته‎اند. افشار نادری تاکنون پروژه‎های متعددی را انجام داده است که از میان کارهای فعلی وی می‎توان به مدیریت پروژه سفارت ایران در برزیل، طرح و مدیریت پروژه دفاتر مرکزی کمپانی شل در تهران،طرح کارخانه بی بی در جاده مخصوص کرج و مدیریت مطالعات مقدماتی پروژه سفارت ایتالیا در تهران اشاره کرد.


دکتر داور ابی زاده
دکتر داور ابی زاده
دکتر داور ابی زاده ، مهندس تأسیسات که اینک از مدیران شرکت اواروپ(Ove Arup & Partners LTD) در گروه مهندسی صنعتی است ، از سال ۱۹۷۹ در این شرکت بزرگ مهندسی جهان به کار اشتغال داشته است .
دکتر ابی زاده فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران و دارای درجه دکترای مکانیک از کالج سلطنتی علوم و تکنولوژی، تجربیات بسیار ارزشمندی در مدیریت ، طراحی، تعیین نوع سیستم و اجرای سیستمهای مکانیکی در گروه وسیعی از ساختمانهای صنعتی و تجاری از جمله کارخانه‎های دارویی ، الکترونیک ، صنعتی، تونلها و … دارد.
تخصص ویژه دکتر ابی زاده، طراحی سیستم‎های تهویه تونل، جریان هوا، تحلیلهای ایرودینامیک ، فیلتر کردن هوا ، سیستمهای مونیتورینگ و کنترل ، مدیریت انرژی ، سیستمهای HVAC و طراحی سیستمهای حرارتی و میعان سیستمهای توزیع هوا است .
دکتر ابی زاده همچنین صاحب تالیفات بسیاری در زمینه کار تخصصی خود است .

دیدگاه‌ها بسته هستند.