سخنرانی مدیرعامل شرکت سوپرپایپ( معمار ۸۲ )

متن سخنرانی آقای مهندس مهرداد یوسفی مدیر عامل شرکت سوپرپایپ اینترناشنال

بنام خدا

سلام عرض میکنم و به همهی خانمها و آقایان خوشامد میگویم.
امسال دومین سالی است که شرکت سوپرپایپ اینترنشنال در برگزاری جایزه بزرگ معمار مشارکت میکند. فکر میکنم که به اندازه کافی آشنایی عمومی با شرکت ما و محصولات ما وجود داشتهباشد، بنابراین در این خصوص وقت شما را نمیگیرم. ضمن اینکه در نمایشگاهی که در این تالار برپاست و در بروشورهایی که تقدیم شما شدهاست، این اطلاعات قابل دسترسی هستند. این مراسم برای ما فرصت مغتنمی است که یکبار دیگر محصولات تولیدیمان و مزایا و کیفیت بالای آنها را به شما معرفی کنیم. در میان سیستمهایی که عرضه میکنیم سیستم گرمایش کفی که بنیانگذار آن در ایران هستیم، احتمالا بیشتر مورد توجه شما خواهدبود. بهرحال از شما دعوت میکنم از نمایشگاه ما بازدید بفرمایید و نگاهی به آلبوم پروژههای ما بیندازید – که در واقع گوشهای است از پروژههایی که سوپرپایپ افتخار همکاری با آنها را داشتهاست – همکاران من هم حضور دارند و آماده هستند پاسخگوی سوالات شما باشند و هر اطلاعاتی که نیاز داشتهباشید در اختیارتان قرار بدهند.
اما در اینجا میخواهم به موضوعی اشاره کنم که شاید صرف حضور ما به عنوان پشتیبان جایزه بزرگ معمارآن را آشکار کرده باشد، اما تاکید بر آن بیضرر است.
مشارکت ما در چنین برنامهای طبعاً مزایای تبلیغی خود را برای ما به همراه دارد، اما واضح است که انتخاب این نوع شیوهی تبلیغ، خود نمایانگر اهداف دیگری هم هست.
به عنوان یک شرکت مطرح در زمینه صنعت ساختمان، ما با این مشارکت – و فعالیتهای مشابه دیگر – در حقیقت سهمی را در فرهنگسازی برعهده میگیریم. در واقع مزایای ارتباط نزدیکتر بین معماری و صنعت ساختمان، یا اگر کلیتر بخواهم بگویم پیوند بخش تولید و فرهنگ را بارزتر میکنیم.
رشته تخصصی و تولیدی ما تاسیسات است، فکر نمیکنم که شکی در اهمیت تاسیسات در بناها و عمر و ماندگاری آنها که طبیعتا منجر به حفظ سرمایههای ملی ما خواهدشد، وجود داشتهباشد. ما در این دو دوره از برگزاری جایزه بزرگ معمار، تلاش کردیم با اختصاص یک جایزه دوم به طراحی تاسیسات و گرمایش کفی، بر نقش مهم طراحی خوب تاسیسات و بهکارگیری تجهیزات مناسب که شاید یکی از نقاط ضعف بارز ساختمانهای ما، بخصوص ساختمانهای عمومی باشد تاکید بیشتری بکنیم، و به این وسیله مشارکت بیشتری در ترویج اهمیت این مقوله داشته باشیم. متاسفانه در دوره قبل برنده مطلقی نداشتیم اما به دلیل تلاشهای سازمان میراث فرهنگی و استفاده گستردهی آن سازمان از سیستم گرمایش کفی، جایزه ویژه سوپرپایپ را به این سازمان تقدیم کردیم، در این دوره هم، خیلی وضعیت خوشایند نبود.
همین موضوع حاکی از این است که به نقش تاسیسات در بناها باید بیش از این توجه شود و رسیدن به این مقصود نیازمند فعالیتهای ریشهایتر، اطلاعرسانی بهتر، و فرهنگسازی قویتری میباشد.
امیدوارم در سالهای آینده با تداوم این فعالیتها و با اعمال شیوه کاندید که خانم بسکی به آن اشاره کردند، در زمینه جایزه ویژه تاسیسات هم، بهترین کارها و تلاشها مثل عرصه معماری شناخته شوند و از آنها تقدیر شود.
بهرحال از همه حضار محترمی که زحمت کشیدهاند و تشریف آوردهاند، متشکرم. موجب مباهات ماست که در کنار شما عزیزان هستیم و امیدواریم که بتوانیم این ارتباط صمیمی را حفظ بکنیم.
از مسئولین محترمی که لطف کردند و با حضور خود ضمن تایید این حرکت، به ما افتخار دادند، سپاسگذارم.
از کلیه شرکت کنندگان در این مسابقه متشکرم.
از اعضای محترم هیئت داوران، بخصوص آقای ماکی که از راهی بسیار دور به ایران آمدهاند و آقایان دکتر ابیزاده و دکتر مصطفوی که موفقیتهایشان در خارج از کشور موجب افتخار ما ایرانیان است و همچنین آقایان مهندس مهدی علیزاده و دکتر کامران افشار نادری بسیار بسیار سپاسگزارم.
و در خاتمه تشکر ویژه میکنم از دوستان گرامی در موسسه معمار نشر که این حرکت ارزنده را پایهریزی کردهاند. جناب آقای هاشمی، سرکار خانم بسکی و سایر همکارانشان. همینطور تشکر میکنم از همکاران عزیزم در سوپرپایپ.
هر کسی که سابقهای در این کارها داشته باشد میداند که این مراسم چند ساعته، تلاش و برنامهریزی چند ماهه را میطلبد. ما ایرانیها معمولا خیلی عادت به تداوم نداریم در صورتی که نتایج واقعی هر حرکتی با تداوم آن حرکت بهدست میآیند و در مورد این مراسم هم شاهد این هستیم که شکل و اعتبار آن هر سال بهتر از سال پیش شده و هر سال به اهداف خود نزدیکتر شدهاست. بهرحال به کلیه دوستان معمار نشری و همکاران سوپرپایپی خسته نباشید میگویم.
و مجددا آرزو میکنم این فعالیتها و این زحمات نهایتا منجر به رشد و توسعه هر چه بیشتر میهن عزیزمان ایران بشود.
شب خوبی را برای شما آرزو میکنم.

متشکرم

دیدگاه‌ها بسته هستند.