معمار ۸۹

مجله‌ی معمار ، با حمایت سوپرپایپ اینترناشنال و همکاری جامعه مهندسان مشاور برگزار می‌کند:
دهمین دوره‌ی جایزه‌ی معمار/جایزه معمار ۸۹

با مو ضوع ساختمان‌های اجراشده پس از انقلاب‌‌ ‌ـ اعم از عمومی و مسکونی‌ـ که در دوره‌های قبل جایزه‌ی معمار شرکت نکرده‌اند .
پروژه‌های عمومی و مسکونی به صورت مستقل از یکدیگر مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

ساختمان‌های اجراشده پس از انقلاب‌‌ ‌ـ اعم از عمومی و مسکونی‌ـ که در دوره‌های قبل جایزه‌ی معمار شرکت نکرده‌اند مجاز به شرکت در این دوره از رقابت‌اند. در زیرگروه این دو، پروژه‌های بازسازی نیز، در صورتی‌که دخل و تصرف در اجزای ثابت فضا صورت گرفته باشد (فراتر از دکوراسیون داخلی)، امکان شرکت در جایزه را خواهند داشت.

جوایز مسابقه:
داوری در روزهای ۲۴ تا ۲۶ مهرماه صورت می‌گیرد و جوایز برندگان در ۳۰ مهر، در مراسمی ویژه که محل برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد اعطا می‌شود.
مجموعاً ۳۰۰ میلیون ریال جایزه‌ی نقدی براساس تصمیم هیئت داوران بین برندگان دو گروه پروژه‌های مسکونی و عمومی تقسیم خواهد شد.

مدارک درخواستی:
ارسال تمامی موارد ذکرشده در زیر ضروری است. فقدان هریک از آن‌ها می‌تواند مانع راه‌یافتن طرح به رقابت شود:

  1. پلان‌ها، مقاطع و نماهای لازم با ذکر مقیاس و نام فضاها.
  2. نقشه موقعیت و نحوه ارتباط، همجواری و تأثیرگذاری بر (یا تأثیرپذیری از) اطراف. کمبود اطلاعات مربوط به این بند نمره منفی خواهد داشت.
  3. عکس‌های نسبتاً بزرگ از نماهای خارجی و فضاهای داخلی با شرح هر عکس. برای پروژه‌های بازسازی ارائه عکس‌های قبل و بعد از اجرا الزامی است.
  4. توضیحات فنی، نوشتاری (بسیار کوتاه) و ترسیمی لازم درباره معماری، سیستم سازه و سیستم تأسیسات.
  5. یک فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای از ساختمان، شامل نمایش فضاهای داخلی اصلی و همجواری با اطراف با فرمت‌های قابل‌مشاهده در ویندوز (فایل‌های دی‌وی‌دی نیز پذیرفته می‌شود). فیلم باید به‌نحوی تهیه شود که فضاها و خصوصیات بنا را نشان دهد. استفاده از روش‌های تصویری که مانع نمایش درست بنا شود، نمره منفی خواهد داشت.
  6. کلیه نقشه‌ها،‌ عکس‌ها و توضیحات می‌بایست روی فوم (Foamboard) به ابعاد ۷۰×۵۰ سانتی‌متر (حداکثر ۶ صفحه) چسبانده شوند. باید برای یکی از صفحات امکان نصب بر دیوار با استفاده از گیره پیش‌بینی شود (خواهشمندیم از صفحات چوبی سنگین استفاده نکنید).
  7. نام پروژه، محل اجرا با کروکی و نشانی دقیق، نام کارفرما، نام طراح و همکاران طراحی، سازه، تأسیسات برقی و مکانیکی، نام اجراکنندگان، تاریخ شروع و اتمام ساخت، مساحت زمین و زیربناها باید در یک برگه A4 جدا نوشته شود و روی هیچ‌یک از مدارک مسابقه نام طراح ذکر نشود. نام پروژه، طراح، نشانی، شماره تلفن و دورنگار روی پاکت نوشته شود.
  8. پروژه‌های متعدد متعلق به یک معمار (مشاور) در پاکت‌های جداگانه ارسال شود.
  9. پاکت حاوی مدارک باید حداکثر تا ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۹ به دفتر مجله معمار واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، بالاتر از همت، کوچه دیباج، پلاک ۶، طبقه دوم،‌ واحد ۶ (تلفن و دورنگار: ۸۲-۲۶۴۰۰۹۸۰) تحویل داده شود. مدارک پست شده باید تاریخ ۲۰ مهر را داشته باشند.
  10. کلیه طرح‌های شرکت‌کننده در رقابت، در معمار (دی ماه سال جاری) ویژه جایزه معمار، چاپ خواهند شد.

هیئت داوران:

اعلام نتایج داوری و اعطای جوایز:
جوایز برندگان طی مراسمی که محل برگزاری آن بعداً اعلام می‌شود در ۳۰ مهر ۱۳۸۹ اعطا خواهد شد. جوایز و کلیه هزینه‌های برگزاری مراسم با هدف حمایت از نوآوری در طراحی و ساخت و پیشرفت معماری کشور، به همت شرکت سوپرپایپ اینترناشنال تامین شده است.

گالری تصاویر مراسم معمار ۸۹
طرح‌های برگزیده‌ی معمار ۸۹
جلسه مراسم داوری

دیدگاه‌ها بسته هستند.