هیئت داوران( معمار ۸۹ )

هادی تهرانی
هادی تهرانی
هادی تهرانی متولد ۱۳۳۴ تهران و فارغ‌التحصیل دانشگاه فنی برانشویگ (Braunschweig) در سال ۱۹۸۴ اسـت. او پیش از تأسیس دفتر کار شخصی خود در ۱۹۹۰، در دفتر پروفسور یواخیم شورمان (Joachim Schurmann ) در کلن کار کرده است. در سال ۱۹۹۱ دفتر معماران برت (BRT) را در هامبورگ تأسیس کرد و در پروژه‌های بین‌المللی متعددی فعالیت داشته است. او پیش از این عضو هیئت داوران جایزه معمار ۸۴ بوده است.


نادر تهرانی
نادر تهرانی
نادر تهرانی دو مدرک کارشناسی در رشته‌های هنرهای تجسمی (۱۹۸۵) و معماری (۱۹۸۶) از مدرسه طراحی رد آیلند (Rhode Island School of Design) دریافت کرد. او پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه هاروارد (Harvard GSD)، دوره‌ای را برای مطالعه تاریخ و تئوری معماری در انجمن معماری لندن (AA) طی کرد. نادر تهرانی علاوه بر تدریس در دانشگاه‌های هاروارد، رد آیلند و انستیتو تکنولوژی جورجیا، در حال حاضر رئیس بخش معماری انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT) است. تهرانی دفتر حرفه ای خود Office dA را در ۱۹۹۱ تأسیس کرد. او پیش از این عضو هیئت داوران جایزه معمار ۸۳ بوده است.


گیسو حریری
گیسو حریری
گیسو حریری در ۱۹۸۰ از دانشگاه کرنل فارغ‌التحصیل شد. پس از همکاری با چند دفتر معتبر در سانفرانسیسکو و نیویورک، دفتر معماری حریری و حریری را در سال ۱۹۸۶ تأسیس کرد. او علاوه بر کار حرفه‌ای، از ۱۹۸۷ در دانشگاه‌های کلمبیا، کرنل، مک گیل (Mc Gill) و مدرسه طراحی پارسونز تدریس کرده است.


مژگان حریری
مژگان حریری
مژگان حریری مدرک کارشناسی معماری را در ۱۹۸۱ و پس از تدریس زیر نظر کالین رو (Colin Rowe)، و مدرک کارشناسی ارشد در رشته طراحی شهری را در ۱۹۸۳ از دانشگاه کرنل دریافت کرد. او پس از کارآموزی در دفتر جیمز استوارت پولشک و همکاران (James Stewart Polshek & Partners)، همراه با خواهرش گیسو، دفتر معماری حریری و حریری را در سال ۱۹۸۶ تاسیس کرد.
پروژه‌های دفتر حریری و حریری به دلیل کیفیت و نوآوری جوایز متعددی – از جمله جایزه معتبر آکادمی امریکا – دریافت کرده و در نمایشگاه خانه غیر‌خصوصی (Un-Private House) موزه هنرهای معاصر نیویورک نیز ارائه شده‌اند.


نسرین سراجی
نسرین سراجی
نسرین سراجی متولد تهران و فارغ‌التحصیل انجمن معماری لندن (AA) است. او پس از کسب رتبه اول در مسابقه طراحی مرکز موقت آمریکایی، آتلیه سراجی را در ۱۹۹۰ در پاریس تأسیس کرد. سراجی از سال ۱۹۹۳ در دانشگاه کلمبیا و دانشگاه پرینستون تدریس کرده و هم اکنون رئیس بخش معماری دانشگاه کرنل است. سراجی علاوه بر کار حرفه‌ای، در سال ۲۰۰۶، با حکم ریاست جمهوری، به مقام ریاست مدرسه عالی معماری پاریس دست یافت و همان سال مجدداً رئیس بخش معماری و هنر آکادمی هنرهای زیبای وین شد. او همچنین در سال ۲۰۰۶ به پاس خدماتش در عرصه معماری، مدال “Chevalier des Arts et des letters” را از وزیر فرهنگ فرانسه و در سال ۲۰۰۸ مدال نقره را از انجمن معماری فرانسه و مدال “ “Chevalier dans l’ordre national du Mériteرا با حکم ریاست جمهوری فرانسه دریافت کرد. سراجی پیش از این عضو هیئت داوران جایزه معمار ۸۴ بوده است.

دیدگاه‌ها بسته هستند.