معمار ۸۷

برگزیدگان جایزه

رتبه اول (ساختمانهای عمومی)
پردیس سینمایی پارک ملت
مهندسان مشاور حرکت سیال
کاترین اسپریدونف / رضا دانشمیر
کارفرما: شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران

رتبه دوم (ساختمانهای عمومی)
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک – تایلند
مهندسین مشاور نقش جهان- پارس
سید هادی میرمیران / حمید میرمیران
کارفرما: وزارت امور خارجه

رتبه سوم (ساختمانهای عمومی)
سینماتوگراف موزه سینما
دفتر معماری ساختار طرح
هومن سلامت
کارفرما: شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران

رتبه اول (ساختمانهای مسکونی)
ویلایی برای یک دوست
دفتر معماری رازان
علیرضا تغابنی / پریسا علیمحمدی
کارفرما: خانم نامور و آقای دکتر رستم یزدی

رتبه دوم (ساختمانهای مسکونی)
ساختمان شماره ۲ دولت
گروه طراحی ارش
علیرضا شرافتی / رامبد ایلخانی / پانته آ اسلامی
کارفرما: علی نظامیان

رتبه سوم (ساختمانهای مسکونی)
خانه میوه های باربد
شرکت زاو
محمدرضا قدوسی، پارسا اردم
کارفرما: احمد علی آبادی

تقدیر از طرحهای بازسازی – مرمتی

 • موزه چمران
  مهندسان مشاور سومه، فرزاد رستمی پور
  کارفرما: شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران
 • موزه رئیسعلی دلواری
  حامد بدری احمدی / مهشید کرمی
  کارفرما: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر

داوران

 • فرهاد احمدی: متولد ۱۳۳۰، در سال ۱۳۵۶ با رتبه ممتاز از دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است. از آن پس در طول سه دهه فعالیت در عرصه حرفه ای موفقیتهایی شاخص داشته است از جمله:
  – دریافت نشان و لوح زرین رتبه اول طراحی ابنیه دولتی و عمومی (طرحهای ملی) برای چهار طرح: سفارت ایران در سئول، مرکز فرهنگی اصفهان، مرکز فرهنگی دزفول و مرکز نمایشهای آئینی در تهران.
  – کاندید جایزه آقاخان به خاطر ساختمانهای مرکز فرهنگی دزفول و مرکز فرهنگی بین المللی اصفهان.
  – حضور در مجامع بین المللی و سخنرانی در دانشکده های معماری خارج از ایران، از جمله به عنوان معمار منتخب آسیا در بینال Roros در نروژ، به عنوان سخنران در دانشکده Trondhiem & Bergen و همچنین سخنران منتخب از ایران در همایش معماری معاصر خلیج در دوبی.
  فرهاد احمدی از سال ۱۳۶۰ تاکنون به عنوان مسئول طراحی فنی و طراحی در بافتهای تاریخی جزو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی بوده و پایه گذار و مسئول درس معماری پایدار است.بسیاری از طرحهای او در مجلات ایرانی و خارجی از جمله معمار، آبادی،Architectural plus/Emiratek،Landscape Design/Uk ، Japan Architect به چاپ رسیده است.
 • محمدرضا قانعی: فارغ‌التحصیل معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و تحصیلا‌ت خود را در مدرسه معماری پاریس ( UP6) و دانشگاه پاریس۱۲ ادامه داده و مدرک دکترای خود را در رشته آمایش سرزمین از این دانشگاه گرفت.
  او کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۵۲ آغاز کرده و در حال حاضر به عنوان مدیرعامل مهندسان مشاور پلشیر در پروژه‌های معماری و شهرسازی گوناگونی فعال است. حدود ۲۰ سال است که در دانشگاه هنر اصفهان، دانشگاه آزاد خوراسگان و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین نیز تدریس می‌کند.
 • فرخ قهرمان پور: فارغ التحصیل رشته معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران با درجه عالی است و از سال ۱۳۴۶ کار مستقل حرفه‌ای خود را آغاز کرده. او از سال ۱۳۶۰ تاکنون به عنوان مؤسس، رئیس هیئت مدیره و مدیر طراحی معماری شرکت مهندسان مشاور پارساز مشغول به کار بوده و در این مدت طراحی کارهای عمده شرکت را به عهده داشته است.
  ضمناً در ۱۴ سال گذشته به‌عنوان عضو شورای گروه معماری جامعه مهندسان مشاور ایران و مدتی هم به‌عنوان دبیر این شورا فعالیت داشته است. او همچنین عضو شورای عالی جامعه معماران ایران است.
 • ویسنته گایارت: او یکی از مهم‌ترین معماران جدید اسپانیا است و شرکت معماری Architects Guallart را در سال ۱۹۹۲ تأسیس کرده است. برخی از پروژه‌های مهم او عبارت‌اند از پروژه کوه دنیا ( Denia Mountain، منتخب بینال ونیز ۲۰۰۴)، سه بندر در شمال تایوان (برنده دو جایزه بین‌المللی) و طرح جامع سوسیوپولیس ( Sociopolis، منتخب بینال والنسیا). او علا‌وه بر کار حرفه‌ای معماری مدیر مؤسسه معماری پیشرفته کاتالونیا
  ( Institute of Advanced Architecture of Catalonia) در بارسلون است و در نوشتن فرهنگ معماری پیشرفته ( Metapolis Dictionary of Advanced Architecture) همکاری داشته است.
 • مهوش مهر‌افشار:فارغ‌التحصیل معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسان توان است. او به موازات کار حرفه‌ای خود در بسیاری از مجامع معماری نیز فعالیت می‌کند و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی مهندسان مشاور استان تهران و هیئت مؤسس جامعه مهندسان معمار ایران است. همچنین در مجمع عمومی بیست و دومین کنگره جهانی UIA (استانبول) عضویت هیئت نمایندگی ایران را به عهده داشته است.

دیدگاه‌ها بسته هستند.