داوران جایزه معمار ۱۴۰۰

علیرضا تغابنی
Mehran Khoshroo

متولد ۱۳۵۶، معمار، طراح و مدرس دانشگاه، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه گیلان و دکتری معماری از دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، مؤسس دفتر «دیگر» است که از سال ۸۳ به طور مستقل به تمرین و تجربه در معماری می‌پردازد. طراح حدود ۶۰ پروژه است که شاخص‌ترین آنها «خانه شریفی‌ها» در دنیا شناخته شده است. سه بار رتبه اول جایزه معمار، رتبه اول جایزه سالانه دورفمن از رویال آکادمی لندن، داور مسابقه‌های جایزه سالانه معماری دورفمن و فستیوال جهانی معماری و جوایز داخلی و منطقه‌ای را در کارنامه دارد. مقاله‌های «وقتی از تألیف حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم» و «ساختمانفارسی» او در مجلات معماری به چاپ رسیده است.

 

مهران خوشرو
Mehran Khoshroo

متولد ۱۳۵۳ مشهد، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه شهید بهشتی است. فعالیت حرفه‌ای را در سال ۱۳۸۶  با تأسیس دفتر معماری الگو آغاز کرد. رتبه سوم مسابقه معمار سال ۱۳۹۵ برای طراحی مجتمع مسکونی باغ زعفرانیه، راهیابی به فستیوال جهانی معماری سال ۲۰۱۸ میلادی، رتبه اول مسابقه جایزه معماری داخلی ایران در سال ۱۳۹۶ برای طراحی انبار سیستم و تقدیرشده ویژه برای ساختمان اداری- تحقیقاتی پردازش سامانه پایدار در سال ۱۳۹۰، حاصل حضور او در رقابت‌های معماری داخلی و خارجی است. همچنین پژوهش‌هایی در زمینه زیست آپارتمانی انجام داده که در قالب مقالاتی در نشریات داخلی و بین‌المللی منتشر شده است.

 

بابک زیرک
Babak Zirak

متولد ۱۳۳۳ همدان، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد معماری دانشگاه ملی ایران، مدیر عامل مهندسان مشاور آران – گروه پژوهش معماری اقلیمی ایران از سال ۱۳۶۳، مدیر پروژه تحقیقاتی معماری با عنوان «گونه‌شناسی مسکن روستایی» بود که به تهیه و تدوین ۱۴ جلد کتاب گونه‌شناسی مسکن در استان‌های چهارمحال و بختیاری‏، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد انجامید. در مدت فعالیـت‌ حرفه‌ای خود برنامه‌ریز و طراح پروژه باززنده‌سازی جزیره هندورابی، پروژه احیا و مرمت زیستگاه‌های حاشیه دریاچه اوان در الموت، و برنده پروژه‌های معماری متعددی از جمله طرح غرفه بزرگ ایران در اکسپوی بین‌المللی سال ۲۰۰۰ در هانوور آلمان، طرح شهرک ۱۲۰۰۰ واحدی تهرانک)همراه با مهندسان مشاور ارگ بم) ، و طرح‌های دیگری بوده است. عضو شورای همکاران مجله معمار است و از او بیش از ۵۰ مقاله به چاپ رسیده است. بابک زیرک عضو هیئت‌های داوری مسابقات معماری مختلف و همچنین از داوران مسابقه بین‌المللی عکاسی معماری روستایی در ایران و مسابقه بین‌المللی مسکن در حاشیه خلیج فارس در دانشگاه وست مینستر انگلستان بوده است.

 

سارا کلانتری
Sara Kalantary

متولد ۱۳۵۶، دانش‌آموخته معماری دانشگاه آزاد تهران. فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۳ به همراه رضا صیادیان آغاز کرد. علاوه بر تدریس در دانشگاه و سخنرانی در دانشگاه‌های داخلی و خارجی، جوایز متعدد ملی و بین‌المللی نیز کسب کرده، که برخی از مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از: رتبه اول جایزه معمار در سال ۱۳۹۴، رتبه اول چهارمین جایزه معماری داخلی ایران، برنده جایزه آرکیتایزر نیویورک ۲۰۱۷، برنده جایزه شیکاگو در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲ برای بهترین طرح نوین جهانی، منتخب هیئت داوران فستیوال جهانی معماری ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸، منتخب مجله داموس در نگاه ویژه داموس به ایران با عنوان نگاهی بر آثار سارا کلانتری و رضا صیادیان.

 

محمد مجیدی
Mohammad Majidi

متولد ۱۳۴۶، دانش‌آموخته معماری کارشناسی ارشد از دانشگاه شهید بهشتی تهران و مؤسس مهندسان مشاور بن‌سار در سال    ۱۳۷۵  است. طراحی و ساخت پروژه‌های معماری در مقیاس‌های مختلف با کاربری‌های متنوع، دریافت جوایز متعدد ملی و بین المللی، از جمله کسب دو بار رتبه اول جایزه معمار، منتخب فستیوال جهانی معماری در سال ۲۰۰۸ و همچنین داوری در تعداد زیادی از مسابقات مطرح معماری از جمله جایزه معمار را در کارنامه خود دارد. از جمله مقالات، سخنرانی‌ها و نمایشگاه‌های او می‌توان به چـاپ مـقـالات و آثـار در اطـلس قرن بیسـت‌و‌یکم معماری جهان، معرفی پروژه بازار چارسو در بینال ونیز در سال ۱۳۹۴ اشاره کرد. از جمله سوابق بین‏المللی او می‌توان به همکاری با Guallart Architects  برای طراحی پروژه هفت دروازه تهران،     Rafael de la-Hoz به منظور ارائه طرح ساختمان اداری و سالن اجلاس اداره گاز جمهوری اسلامی ایران، طراحی طرح توسعه  ترمینال جدید فرودگاه امام خمینی در مشارکت با شرکت Kincl از کشور کرواسی و ارائه طرح ساختمان چندمنظوره با تلفیق کاربری‌های اداری، مسکونی، هتل، تجاری و تلفیق فضای شهری در منطقه Six Point شهر تورنتو کانادا اشاره کرد.

 

 

این نوشته در عمومی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها بسته هستند.