معمار ۸۶

برگزیدگان جایزه

رتبه اول
کارخانه پایکار بنیان پانل در شهرک صنعتی پرند در ساوه
کار شرکت طراحی آراد، آقایان بهرام کلانتری و کوروش دباغ

رتبه دوم
کارخانه ریسندگی احسان پود
شهرک صنعتی شکوهیه قم
کار عباس ریاحی فرد، کامران حیرتی، هومن بالازاده

رتبه سوم
فروشگاه شالی شاپ در آمل
گروه طراحی ارش
پانته آ اسلامی، آقایان رامبد ایلخانی، علیرضا شرافتی

رتبه چهارم
ساختمان اداری پل رومی در تهران
مهندسان مشاور حرکت سیال
کاترین اسپریدونف، آقای رضا دانشمیر

رتبه پنجم
ساختمان اداری مهرگان در تهران
کار دفتر معماری زاویه
مریم علوی و مهدی مرزیاری

داوران جایزه

  • محسن پدیدار: فارغ‌التحصیل معماری و شهرسازی از دانشگاه شهید بهشتی. بیش از ۳۰ سال سابقه کار حرفه‌ای در زمینه طراحی و ساخت دارد و هم اینک مدیرعامل مهندسان مشاور پدیده خاک است. به موازات کار حرفه‌ای، عضو هیئت علمی دانشکده معماری دانشگاه شهید بهشتی هم بوده است.
  • فریار جواهریان: پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه تگزاس با درجه عالی، یک دوره تحقیقی را در دانشگاه MIT گذراند و فوق‌لیسانس معماری و شهرسازی خود را از دانشگاه هاروارد گرفت. بیش از ۲۵ سال سابقه کار در ایران را دارد و اینک با تاسیس مهندسان مشاور گام ما کار مستقل حرفه ای خود را آغاز کرده است. او نمایشگاه و همایش «باغ ایرانی» و نمایشگاه «عکاسان زن ایرانی» را در دانشگاه کمبریج در سال ۱۳۸۵ برگزار کرد..
  • فرخ درخشانی: فارغ‌التحصیل معماری از دانشگاه شهید بهشتی تهران، تحصیلا‌ت خود را در مدرسه معماری پاریس (UPI) ادامه داد. او در حال حاضر مدیر جایزه معماری آقاخان است. زمینه اصلی کار مهندس درخشانی معماری معاصر جوامع اسلا‌می است، اما مدیریت طراحی و اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی را هم در ایران به عهده داشته و در پاریس و ژنو هم طراحی معماری انجام داده است.
  • علی کرمانیان: تحصیلا‌ت معماری خود را در دانشگاه West minster و دانشگاه UCL لندن با درجه ممتاز به پایان رسانده است. مدیریت گروه معماری دانشگاه آزاد تهران و عضو هیئت علمی دانشکده معماری آزاد تهران را در کارنامه کاری خود دارد. او در دو دفتر معماری architectsprice و Dusek Design Associates در لندن کار کرده و در دانشکده PCL لندن دستیاری مارک لیوینگ‌ستن را در تدریس به عهده داشته است.
  • ایرج کلا‌نتری طالقانی: فارغ‌التحصیل معماری از دانشگاه تهران، مؤسس و رئیس هیئت مدیره مهندسان مشاور باوند است. سابقه تدریس در دانشگاه‌های تهران، آزاد و علم و صنعت و داوری مسابقه‌های معماری گوناگون را دارد. کارهای طراحی او در چندین مسابقه رتبه اول کسب کرده اند.

 

دیدگاه‌ها بسته هستند.